БНР | 23.09.2018 21:31:34 | 282

"Барселона" с първа издънка за сезона

Шампионът на Испания по футбол Барселона направи първа грешна стъпка от началото на новия сезон, след като в мач от петия кръг завърши 2:2 като домакин на "Жирона". Домакините играха цяло второ полувреме с човек по-малко, тъй като в 35-ата минута бранителят Клемен Ленгле получи директен червен картон за удар с лакът в лицето на съперников играч.
Срещата на стадион "Ноу Камп" започна отлично за домакините, които поведоха в 19-ата минута чрез капитана си Лионел Меси, но глупавата постъпка на Ленгле даде много възможности на гостите.
Малкият каталунски клуб стигна до изравняването в последните секунди на първото полувреме чрез уругваеца Кристиан Стуани, а в 51-вата минута отново той даде преднина на "Жирона".
До края на мача "Барселона" се хвърли в отчаян щурм, а в игра се появиха Коутиньо и Иван Ракитич. Промените в състава дадоха резултат и в 63-тата минута Жерар Пике изравни. За повече обаче домакините няма сили.