БНР | 24.09.2018 07:38:08 | 529

Майкъл Иванов с първа европейска титла в супермотото

Майкъл Иванов с КТМ стана за първи път европейски шампион по супермото. Състезателят на „НСА Моторспорт“ оглави класирането в клас S 3със 138 точки.

В първия манш пилотът от Троян водеше оспорвана битка за първото място с Хакан Халми (МСК Севлиево с КТМ) през всичките 12 обиколки. В последните 10-тина метра побърза да се израдва на успеха, вдигайки мотора на задна гума, но беше изпреварен от Халми с 2 хилядни от секундата. Във втория манш Майкъл Иванов не даде шанс на пилота от МСК Севлиево и пресече финалната линия, грабвайки, както крайната победа в Долна Митрополия с 47 точки, така и първата си шампионска европейска титла по супермото. Втори, също с 47 точки финишира Халми. Подиумът допълни турчинът Мукахит Зенгин с ТМ (38 точки), който обаче взе среброто в европейския шампионат с общо 129 точки. Трети е Емирхан Еркан от Турция с КТМ и 106 точки.

В малкият клас SM Junior с убедителни победи в двата манша и пълен актив от 50 точки триумфира Виктор Нейчев (ЕърМакс Рейсинг Тийм, КТМ), следван от Кристиан Иванов (НСА Мотоспорт, КТМ) - 42 точки и Християн Георгиев (НСА Моторспорт, КТМ) - 40 т.

Българинът с най-предно класиране в Европейския шампионат е Нейчев, който стана европейски вицешампион с 141 точки. Победител за сезона стана Ян Улман от Чехия със 162 точки. Челната тройка оформи Аксел Партелпог от Естония със 133 точки.

В клас  SOpen с абсолютни победи в двата манша и 50 точки за Янко Ташев (KTM), плътно следван от Александър Георгиев (МСК Плевен, КТМ) - 44 точки и руснака Александър Латишев (Honda) - 40 точки.

При скутерите победата спечели Алекс Иванов (МСК Плевен), следван от Иво Михайлов (МСК Плевен) и Пламен Христов (МСК Плавен).