БНР | 24.09.2018 09:52:51 | 469

Мартин Чой с победа на писта „Долна Митрополия“

Мартин Чой спечели убедителна победа в кръга от националния шампионат по мотоциклетизъм на писта на летищен комплекс „Долна Митрополия“. Пилотът на „EKO BMW Racing Team“ кара убедително по време на цялото състезание, като подобри собствения си рекорд на пистата. Чой завъртя най-бързата обиколка за 1 минута 31 секунди 124 хилядни. Въпреки сериозната контузия, с която излезе да кара, неговият най-голям конкурент Ангел Караньотов (Overdrive Racing, Ducati) не се отказа, бори се до край и пресече финалната линия втори. Подиумът допълни Петър Важаров (Ридо Самоков, Honda).

В клас SP125 стартът взе Християн Бузалковски (Македония, Aprilia), плътно следван от Жулиета Ленкова - Апостолова (МСК Плевен, Aprilia). В третата обиколка Ленкова изпревари македонеца, който обаче не се отказа, атакува в края на надпреварата и пресече първи финалната линия. Състезателката на местният МСК Плевен остана втора на 2,638 секунди разлика, а подиумът допълни Митко Митков (МСК Плевен, Aprilia).

В клас F600 битката беше между двамата лидери в класирането Васил Кичуков (ZedMoto, Suzuki) и Янислав Димитров (MotomaniaBG, Honda). Стартът взе пилотът на мотоклуб Троян Павел Драганов (Kawasaki). Кичуков стартира от последната позиция, влезе 6-ти в първия завой, като в края на първата обиколка беше вече трети и така завърши състезанието. При опит да изпревари Янислав Димитров обаче падна, завличайки и бургазлията. За щастие състезателят на ZedMotoсе изправи бързо и финишира трети на 0.61  секунди от победителя. Драганов водеше убедително през цялото време и пресече първи финалната линия с общо време 16:46.744 минути, следван от Валентин Тодоров (ZedMoto, Honda) с 8,912 секунди пасив.

В клас F1000 Бойко Божинов (ZedMoto, BMW), който вече си бе осигурил републиканската титла, пое контролът на състезанието от самото начало и не позволи да бъде изпреварен до края. На втората позиция с 2,755 секунди разлика се нареди завърналият се на пистата Михаил Атанасов (МК Боляри, Suzuki), а челната тройка оформи Георги Василев (Extreme Racing - Габрово, Kawasaki).

В клас SSP челната тройка оформиха Йонел Паскота (Румъния Yamaha), следван от Пламен Петров (Троян МотоКлуб, Yamaha) - 2, 9 секунди и Милен Георгиев (АИТ Рейсинг Тийм Honda) - 7,107 секунди разлика.

Финалът на Републиканския шампионат по мотоциклетизъм на писта е отново в Долна Митрополия на 20-21 октомври.