БНР | 25.09.2018 14:55:09 | 153

„Левски“ вкара 6 гола на „Атлетик“ (Куклен)

Отборът на „Левски“ отстрани „Атлетик“ (Куклен) и се класира на осминафиналите за Купата на България.

"Сините" победиха с 6:0 при гостуването си на третодивизионния тим на стадион "Локомотив" в Пловдив. На трибуните беше собственикът на столичния клуб Спас Русев.

Юношата на клуба Атанас Кабов откри резултата в 40-ата минута с удар от близо след центриране по земя от дясно.. Сержиу Буш в 44-ата минута удвои с диагонален шут от 15-ина метра.

След почивката резервата Станислав Иванов се разписа в 72-ата и 76-ата минута, а защитникът на „Атлетик“ Янко Гюзлев си отбеляза автогол в 75-ата минута. Филипе Нашименто вкара шестото попадение за финалиста в турнира 4 минути преди края.

Словенският наставник на „сините“ Славиша Стояновим дойде в Пловдив без Габриел Обертан, Аймен Белаид, Давиде Мариани, Желсон Кабрал и Станислав Костов, на които е дал почивка.

„Левски“ започна в следния състав: Николай Кръстев, Милош Цветкович, Холмар Ейолфсон, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Филипе Нашименто, Атанас Кабов, Паулиньо, Богдан Вашчук, Сержиу Буш.