БНР | 25.09.2018 17:51:11 | 390

„Етър“ елиминира „Литекс“

„Етър“ елиминира с 2:0 като гост в Ловеч втородивизионния „Литекс“ и продължава на осминафиналите в турнира за купата на България.

Иван Петков и Иван Стоянов донесоха успеха на "виолетовите" с голове с глава още преди почивката.

В 7-ата минута Мане центрира от ъглов удар и Иван Петков с глава прати топката в напречната греда, откъдето тя попадна зад голлинията за първия гол.

Двата отбора направиха коректен мач с игра предимно в централната част, без много опасноти пред двете врати.

В 34-ата минута удар на Чавдар Ивайлов мина над вратата.

Всичко се реши пет минути преди почивката, когато Ерик Почански центрира и Иван Стоянов също с глава се разписа за 2:0.

През втората част „Етър“ продължи уверено да държи нещата в своите ръце, а в 58-ата минута Аласана Мане с чудесен удар извън границата на пеналта нацели напречната греда.