БНР | 25.09.2018 18:49:52 | 188

ЦСКА-София с рутинен успех в Монтана

Водачът в Първа лига ЦСКА-София се класира за втория кръг на турнира за купата на България по футбол.

Като гост "червените" победиха с 2:0 втородивизионния „Монтана“ след голове на Евандро и Али Соу през втората част.

Първото полувреме на стадион "Огоста" не предостави сериозни положения за гол пред някоя от двете врати, но след паузата играта бе доста по-динамична.

За това спомогна и ранният гол на "червените".

В 52-рата минута Евандро надскочи четирима играчи на домакините и с глава откри резултата.

Това накара „Монтана“ да заиграе по-остро в атака и в 59-ата минута домакините имаха претенции за дузпа заради остър шпагат на Стойчо Атанасов в краката на Сергей Георгиев.

Главният съдия Радослав Гидженов обаче не уважи тези искания.

До края на двубоя „Монтана“ хвърли много сили в атака, но в добавеното време домакините допуснаха нов гол.

На контраатака новото попълние Али Соу оформи крайния резултат - 2:0.