БНР | 25.09.2018 19:26:47 | 169

Баскетболният „Левски“ загуби от финландци

Шампионът на България по баскетбол „Левски“ загуби с 88:93 точки от финландския „Каухайоки Карху“ в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

"Сините" проспаха първите 3 четвърти на мача, в които натрупаха изоставане от 24 точки, но със страхотна игра в заключителните 10 минути запазиха шансове за класиране в следващия етап.

Двубоят в зала "Универсиада" започна добре за българския отбор, който след два последователни коша на Калоян Иванов поведе с 5:0.

Финландците обаче отговориха на свой ред със серия от 7:0 точки и до края на първите 10 минути двата отбора на няколко пъти смениха водачеството.

С много силна игра в защита и чудесни контраатаки обаче „Карху“ бързо започна да трупа аванс във втората четвърт.

С основна заслуга бе и капитанът на финландците Боян Шарчевич, който вкара няколко последователни тройки и регистрира срещу името си 16 точки още до почивката.

Второто полувреме стартира по начина, по който завърши първото - с по-добра игра на „Карху“ и след серия от 7:0 точки гостите дръпнаха с 16 напред при 51:35.

С кош на Майкъл Мозер от фаул гостите поведоха с 20 точки при 60:40, а отново точен изстрел на крилото на финландците със сирената сложи край на кошмарната трета четвърт за "сините", в която те получиха цели 32 точки.

Определено най-силна за домакините бе последната четвърт на мача, в която „Левски“ показа положителна промяна - по-голяма агресия в отбрана и по-освободена игра в нападение.

Само за шест минути „Левски“ направи серия от 22:8 точки и с нея се доближи на 9 точки от съперника си при 75:84.

Тройка на Миливойе Мийович приближи „сините“ на 7 точки, а нови две от фаул на сърбина направиха разликата само 4 точки 1:47 секунди преди края.

Нова тройка на Шарчевич обаче отказа домакините от паметен обрат, но те все още имат реален шанс за класиране.