БНР | 30.09.2018 19:17:38 | 207

"Локомотив" (Пловдив) и "Етър" си спретнаха нулево реми

"Локомотив" (Пловдив) и "Етър" завършиха 0:0 в мач от десият кръг на  Първа лига. С този резултат домакините пропуснаха да се доближат на три точки от ЦСКА, а гостите се утвърдиха над опасната зона.

Сипещият се през целия ден дъжд над Пловдив затрудни действията на футболистите от двата отбора. В шестата минута Анте Аралица от домакините излезе на чиста позиция, но страничният рефер вдигна флага за засада, като отсъждането му ме доста спорно. Гостите отвърнаха с  опасна десет минути по-късно. Венцислав василев центрира, но Асен Георгиев изчисти топката.

В 22-ата минута Бирсент Карагарен проби, отправи силен удар, но Христо Иванов хвана коженото кълбо. "Черно-белите" наложиха надмощие и в 37-ата минута след центриране на Бирсент Карагарен неговият съотборник стреля, но уцели гредата. Минута преди почивката Анте Аралеци излезе на удобна позиция, но вратарят на гостите Христо Иванов хвана битата от него топка.

Домакините започнаха по-активно и второто полувреме. В 52-ата минута Анте Аралица влезе в наказателното поле на съперника, падна след съприкосновения с Димо Атанасов и поиска дузпа, но съдията Волен Чинков прецени, че няма основания да я отсъди. В 62-ата минута Анте Аралица излезе на удобна позиция, но стреля неточно. С течение на времето "болярите" погледнаха по-смело към вратата на "смърфовете".

В 80-ата минута Даниел Младенов стреля опасно от фаул, но прати коженото кълбо в аут. Три минути по-късно гол на Абедлахаким буна бе отменене, заради засада. В края на мача в игра за домакините влезе словенския младежки национал Ален Ожболт- негов дебют в официален мач с "черно-белия" екип. Двата съперника не успаха да си вкарат гол и поделиха по една точка, а етърци отбелязаха пети пореден мач без поражение.

"Локомотив" (Пловдив) - "Етър" 0:0

"Локомотив" (Пловдив): Мартин Луков, Йосип Томашевич, Стивън Езе, Асен Георгиев, Милош Петрович, Янко Ангелов (66- Парвиз Умарбаев), Игор Банович, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев (90- Валим Посинкович), Анте Аралица (88- Ален Ожболт), Абделхаким Буна.

"Етър": Христо Иванов, Венцислав Василев, Артьом Артюнин, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Никола Колев, Флорент Боджадж (90+ 3), Пламен Гълъбов,  Румен Руменов, Даниел Младенов (90- Крум Стоянов), Ерик Почански (70- Аласана Мане)