БНР | 01.10.2018 05:34:31 | 108

"Песовете" нанесоха тежко поражение на "Олимпик"

Крилото Никола Пепе спечели две дузпи, като сам реализира една от тях, а "Лил" разгроми "Марсилия" с 3:0 в последна среща от 8-ия кръг на френското първенство. "Песовете" излязоха на 2-о място в класирането с 16 точки, изпреварвайки отново "Монпелие "и "Сент Етиен" с 1. "Марсилия" е на 6-о място с 13, а на върха е Пари Сен Жермен с пълен актив от 8 мача.

Вратарят на гостите и френски национал Стив Манданда предизвика първата дузпа в мача в 63-ата минута, след като събори през краката Пепе, който сам се нае с изпълнението и не остави шанс на стража. Треньорът на гостите реагира веднага и пусна набързо на терена атакуващото дуо Димитри Пайе и Костас Митроглу.

Но усилията на целия отбор на "Марсилия" не се увенчаха с успех, след като 4 минути преди края Пепе отново спечели дузпа, след като сега беше съборен от Луис Густаво. Джонатан Бамба този път не сбърка и удвои преднината на своите.

Но само след още три "Лил" вече имаше аванс от три гола, след като Бамба се разписа за втори път, оползотворявайки подаване на крайния защитник Фодо Бело Туре.