БНР | 02.10.2018 05:24:51 | 117

"Селта" с четвърто равенство в Испания

Отборът на "Селта" завърши 1:1 у дома с тима на "Хетафе" в последна среща от седмия кръг на испанската Примера дивисион и записа четвърто равенство от началото на сезона. Уругваецът Макси Гомес (33) изведе галисийци напред в резултата, след като те доминираха през първата част. Асистенцията за попадението пък бе дело на Уго Майо.

След почивката гостите от едноименното мадридско предградие "Хетафе" дадоха всичко от себе си да стигнат поне до точката и успяха. Това се случи след гола на Хайма Мата (78), получил подаване от Амат Ндиае.

С тази точка "Селта" събра 10 и заема осма позиция, а "Хетафе" е с една по-малко на деветото място, което дели с тима на бразилската легенда Роналдо – "Валядолид", който има същите показатели.