БНР | 02.10.2018 08:04:34 | 80

Григор с категоричен успех в Пекин

Третият поставен Григор Димитров започна с победа участието си в тенис турнира в Пекин, който е от категория АТР 500.

Той се наложи над „щастливия тубещ“ Тенис Сандгрен от Съединените щати със 7:5, 6:3 след един час и 24 минути игра. Сандгрен замести отказалия се в последния момент свой сънародник Райън Харисън.

Мачът започна добре за българина. Той успя да пробие за 4:2. При 5:3 Димитров сервираше за сета, но изигра много слаб гейм и след четири негови грешки – една от тях двойна, допусна рибрейк. В 12-ата игра Григор реши, че не му се играе тайбрек. В дълъг гейм 59-ият в света Сандгрен отрази три сетбола с къси топки, но при четвъртата изкара удара си в аут и частта приключи след 44 минути.

Осмият в ранглистата българин продължи да доминира на корта и проби за 2:0 след форхенд в мрежата. В следващия гейм Гришо торази точка за връщане на брейка и после затвърди. При 5:3 Димитров подавеше за победата. Той поведе с 40:0 и завърши при първия мачбол.

Следващият съперник на Григор в Пекин е сръбският квалификант Душан Лайович. Миналата година хасковлията стигна до полуфинал в турнира, където отстъпи на бъдещия шампион Рафаел Надал.