Cross.bg | 02.10.2018 08:48:00 | 85

Григор Димитров продължава във втория кръг на турнира в Пекин

Григор Димитров продължава във втория кръг на турнира в Пекин. Българинът бе безапелационен в първия си мач от надпреварата и се наложи със 7:5, 6:3 над съперника си - Тенис Сандрген. Първоначално Григор трябваше да играе срещу Райън Харисън, но той се отказа заради болки в гърба и на негово място се включи "щастливият губещ" от квалификациите и четвъртфиналист от Откритото първенство на Австралия през 2018 г. - Тенис Сандгрен. Съперникът бе непознат за Димитров, но това не му създаде проблеми. Българинът започна доста стабилно и уверено в първите геймове. Първият пробив логично дойде в негова полза за 4:2. Това като че ли успокои Григор и той забави темпото. В деветия гейм американецът върна пробива и  сетът отново се върна в изходна позиция. При 6:5 в полза на Димитров, бившият номер 3 в света поведе с 40:15 в гейма. Сандгрен обаче изравни. Последваха няколко оспорвани разигравния и в крайна сметка българинът поведе в сетовете след 7:5. Вторият сет започна ударно за Гришо. Той взе подаването си, направи пробив и след това го затвърди. Сандгрен върна един гейм, но не успя да се добере до пробив. Димитров не допусна нова изненада и затвори сета при 6:3, за да узакони първата си победа в Пекин. Димитров ще се изправи във втори кръг срещу Душан Лайович, който елиминира Вашек Поспишил.