БНР | 02.10.2018 08:51:05 | 87

Волейболистките отстъпиха на Турция

Националният отбор на България по волейбол за жени загуби от Турция с 0:3 (17:25, 23:25, 12:25) в мач от световното първенство в Сапоро. Срещата продължи 78 минути.

Съперничките са водени от бившия наставник на българките Джовани Гуидети от Италия, а физиотерапевт на отбора е българинът Георги Биволарски.

Националките имаха сериозен шанс да спечелят втория гейм, в който дълго време водеха в резултата. Стигна се до 23:23 точки, но за съжаление те загубиха следващите две разигравания, а с това и частта.

Волейболистките на Иван Петков започнаха с 3:0 в заключителния гейм, но след 6:6 туркините направиха дълга серия и лесно спечелиха двубоя.

България завърши с 29 успешни атаки срещу 45 на съперничките и записа 8 блока срещу 12.

Най-резултатна от нашите беше Нася Димитрова с 10 точки. Гергана Димитрова и капитанът Христина Русева добавеха по 9 точки.

Националките заемат четвъртото място в група „В“ с победа и две загуби. Утре те ще играят срещу олимпийските шампионки от Китай, а в четвъртък срещат Канада.