БНР | 03.10.2018 19:10:02 | 328

Неймар с хеттрик срещу "Цървена звезда"

Отборът на "Пари Сен Жермен" разгроми сръбския първенец "Цървена звезда" с 6:1 в среща от втория кръг в трета група на Шампионската лига по футбол, записвайки първа победа в най-престижния европейски клубен турнир този сезон.

Шампионът на Франция доминираше напълно и правеше каквото си поиска на терена, а голямата му бразилска звезда Неймар (20, 22) избухна с две попадения за по-малко от 120 секунди преди почивката. В първия случай той се разписа от пряк свободен удар, а за втория гол му асистира Килиан Мбапе. Единсон Кавани (37) покачи на 3:0, а Анхел Ди Мария (41) заби четвърти гол във вратата на гостите след подаване на Тома Мюние.

След почивката домакините намалиха оборотите, но въпреки това дойде и мигът на Килиан Мбапе (70) да запише името си сред голмайсторите след пас на Кавани. Малко след това гостите от Белград намалиха чрез бившия германски национал Марко Марин (74), разписал се след асистенция на холандеца Лоренцо Ебесиолио.

В края Неймар (81) оформи своя хеттрик след ново перфектно изпълнение от фаул, а още едно попадение на домакините бе отменено заради засада.