БНР | 04.10.2018 18:52:32 | 149

"Лудогорец" с втора загуба в групите на "Лига Европа"

Футболистите на "Лудогорец" допуснаха втора поредна загуба в първа група на турнира "Лига Европа". Играчите на мениджъра Пауло Аутуори бяха надиграни при гостуването си в Швейцария от местния "Цюрих" с 1:0, а точното попадение отбеляза полузащитникът Виктор Палсон в 84-ата минута.

Първото полувреме премина равностойно, с поделено надмощие и без много положения за гол пред двамата вратари. Все пак българския шампион успя да организира няколко интересни атаки, при една от които Марселиньо можеше да вкара към средата на полувремето.

През втората част разградските футболисти вдигнаха оборотите, заиграха много организирано, като бързо преливаха от защита в нападение, но нямаха шанса да стигнат до головия удар. До средата на втората част определено шампионите ни бяха по-добрия тим на терена, след което обаче темпото спадна, а домакините много хладнокръвно неутрализираха натиска на Марселиньо и компания. Дойде и 84-ата минута, в която при центриране в наказателното поле непокрит бе оставен Палсон и той с глава насочи топката коварно и неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата пазена от Ренан дос Сантос - 1:0. До края "Лудогорец" не успя да организира опасна атака към вратата на съперника.

В другия мач от групата: "Байер" (Леверкузен) - АЕК (Ларнака) 4:2. Начело в класирането са "Байер" и "Цюрих" с по 6 точки, а "Лудогорец" и АЕК са без спечелени точки.