Slava.bg | 05.10.2018 07:47:54 | 135

Български съдия-депутат сътвори цирк с 3 дузпи в ШЛ

Стефан Апостолов - съдия от България, сътвори цирк с три отсъдени дузпи в квалификационния реванш Розенборг - Валур в Шампионската лига. След 0:1 в първия мач в Исландия, норвежкият отбор победи с 3:1 у дома и се класира за следващия кръг, където го чакат сблъсъци със Селтик. Апостолов, който е и депутат от ГЕРБ в парламента ни, си създаде достатъчно спорна репутация с отсъждания в родното първенство. Но европейската му епопея предизвика още по-гневни коментари. Розенборг поведе в 54-ата минута от спорна дузпа, при която топката срещна ръка на играч на гостите, съвсем близо до тялото. Все пак - решение, което може донякъде да бъде аргументирано. Никлас Бендтнер, датската звезда, реализира за 1:0. Домакините удвоиха и изглеждаха близо до класиране, когато в 85-ата минута Апостолов отсъди една от най-втрещяващите дузпи, виждани наскоро по терените. Играч на гостите стреля с глава, а топката срещна... лицето на футболист от Розенборг. Нова дузпа и 2:1. При този резултат...