БНР | 05.10.2018 19:11:24 | 146

„Черно море“ надигра „Верея“

„Черно море“ надигра „Верея“ с 4:2 в първата среща от 11-ия кръг на Първа футболна лига.

Варненци започнаха силно мача и набързо пропиляха няколко положения.

В 24-ата минута логичното се случи и Георги Илиев откри резултата с прецизен удар.

Само четири минути по-късно Георги Божилов удвои.

Георги Илиев изпълни ъглов удар, а Божилов овладя с коляно в наказателното поле и от близка дистанция не остави шансове на вратаря на гостите.

В 48-ата минута Мартин Костадинов и Мартин Минчев разиграха отлично по десния фланг.

Крилото на „Черно море“ проби и центрира към Радослав Василев, който направи 3:0.

В 71-ата минута Георги Божилов отбеляза четвъртия гол след груба грешка на вратаря на „Верея“ Георги Георгиев.

Гостите стигнаха до два гола на Милан Вушурович 81-ата и на Станислав Маламов в 89-ата минута.

Утре са срещите: „Ботев“ (Пловдив) – „Дунав“, „Септември“ – ЦСКА-София и „Берое“ – „Локомотив“ (Пловдив).