БНР | 07.10.2018 03:30:29 | 172

"Реал" Мадрид с втора загуба в Испания

Отборът на "Реал" (Мадрид) допусна втора загуба за сезона в испанското футболно първенство, след като отстъпи като гост на "Алавес" с 0:1 в среща от осмия кръг.
Единственото попадение в мача реализира полузащитникът Ману Гарсия, който се разписа в петата минута на добавеното време.
32-годишният Гарсия беше точен с глава, след като преди това топката срещна гредата след изпълнение на ъглов удар.
Европейският клубен шампион е в серия от четири мача без победа във всички турнири и няма успех вече трети двубой в испанското първенство.
"Реал" загуби от "Севиля" с 0:3 и завърши 0:0 с "Атлетико" Мадрид в Ла Лига, а през седмицата отстъпи с 0:1 като гост на ЦСКА Москва (Русия) в групите на Шампионската лига.
Испанският гранд за четвърти път е в серия без отбелязан гол в три поредни мача от шампионата, а за последно това се случи през 2015 година. Отборът на "Реал" не вкарва гол в общо четири срещи за първи път в последните повече от 33 години.
Тимът, който е воден от Хулен Лопетеги, заема второ място в класирането с 14 точки. Лидер също с 14 точки е шампионът "Барселона", който в неделя гостува на "Валенсия".
Съставът на "Алавес" записа четвърти успех за сезона в осем мача и се изкачи на трета позиция също с 14 точки.