БНР | 07.10.2018 03:34:05 | 168

"Ювентус" с осми пореден успех, Роналдо с нов гол

Шампионът на Италия по футбол "Ювентус" записа осма поредна победа от началото на сезона в Серия "А", след като се наложи с 2:0 над "Удинезе" като гост. Нов гол за "старата госпожа" реализира португалецът Кристиано Роналдо, който вече има 4 попадения в Калчото.
Успехът пък позволи на гранда от Торино да се отдалечи на 9 точки пред втория "Наполи", който обаче е и с мач по-малко.
И двете попадения в срещата паднаха през първото полувреме в рамките на по-малко от пет минути.
В 33-тата минута Родриго Бетанкур даде аванс на гостите, след като засече с глава центриране на Жоао Кансело. Интересно при гола бе, че уругваецът взе топката точно от главата на Роналдо, който също бе готов да нанесе голов удар.
Четири минути по-късно Роналдо получи подаване от Марио Манджукич и с мощен удар с левия крак реализира за 2:0.
През второто полувреме "Ювентус" пропиля куп шансове за трети и четвърти гол, като сериозни пропуски пред вратата на "Удинезе" направиха Роналдо, Манджукич и Федерико Бернардески.