БНР | 07.10.2018 04:41:51 | 143

"Манчестър Юнайтед" с обрат от 0:2 до 3:2 в Англия

Отборът на "Манчестър Юнайтед" направи невероятен обрат от 0:2 и победи състава на "Нюкасъл" с 3:2 на "Олд Трафорд" в сензационен мач от осмия кръг на Висшата лига.
Футболистите на Жозе Моуриньо изглеждаха обречени през първото полувреме, в което бяха тотално надиграни от гостуващия отбор, но през втората част показаха игра, сравнима с тази в най-силните дни от ерата "Фъргюсън".
Срещата започна кошмарно за домакините, които допуснаха два гола още в първите 10 минути на мача. Кенеди и Муто се възползваха от много груби грешки на отбраната на "червените дяволи" и дадоха комфортен аванс на "Нюкасъл" от 2:0.
Още в 19-ата минута мениджърът Жозе Моуриньо прибегна до първата си смяна в мача, пускайки в игра плеймейкъра Хуан Мата на мястото на централния бранител Ерик Байи. До почивката обаче особена промяна в играта на домакините не настъпи, но не такова бе положението след паузата.
Тогава и публиката на "Олд Трафорд" показа защо този стадион е наричан "Театъра на мечтите".
Домакините притиснаха плътно съперника си от първата минута на второто полувреме и играта се пренесе изцяло в наказателното поле на Мартин Дубравка.
В игра се появиха и Маруан Фелайни и Алексис Санчес, чиято игра определено раздвижи нападението на "Манчестър Юнайтед". В 70-ата минута Хуан Мата реализира от пряк свободен удар, за да намали за 1:2.
Шест минути по-късно "Манчестър Юнайтед" изравни чрез Антони Марсиал, който завърши чудесно двойна комбинация с Пол Погба.
В 90-ата минута Алексис Санчес вкара четвъртия си гол за клуба, но безспорно най-важния, с който донесе победата на "Манчестър Юнайтед" с 3:2.
В класирането "червените дяволи" се изкачиха на осмо място с 13 точки, а "Нюкасъл" е на 19-а позиция с едва 2 точки.