БНР | 07.10.2018 17:29:58 | 337

„Етър“ и „Лудогорец“ с победи в Първа лига

Отборите на „Етър“ и „Лудогорец“ записаха победи в 11-тия кръг на Първа професионална футболна лига.

„Лудогорец“ се наложи над „Ботев“ (Враца) с 4:1. „Орлите“ диктуваха играта през целия мач и поведоха в резултата в 10-та минута чрез попадението на Джоди Лукоку. До края на полувремето домакините играха много слабо в защита и бяха наказани от голмайстора на шампионите Клаудиу Кешеру, който реализира хеттрик в рамките на 23 минути. След почивката врачани успяха да върнат един гол чрез Валери Домовчийски, който оформи крайното 1:4 в 53-та минута.

Сашо Ангелов, старши треньор на „Ботев“ (Враца): „Няма да споменавам това, че играехме срещу наистина класен отбор. Имаше страх в моите играчи. Наистина имаше респект от противника като имена и постижения. Все едно ни успаха някак и нямаше тая агресия. Но добрите футболити лесно излизат от това. Лудогорец започнаха мача малко лежерно, но наистина когато качат оборотите, са много опасни. Чакай сега, ние имаме доста момчета които трябва да заместват тези, които ги няма. Но това не е оправдание. Но не мога да приема липсата на агресия, а може би имаше и страх. Единственото, което исках малко по-бързо да свърши мача. Имаше много леко възбуждане от страна на нашия отбор. Наистина хубаво е, че Домовчийски след 10 кръга вкара гол. Дано така тръгне. Аз исках да си сравним часовниците, но наистина не се получи. Може би лицето на нашия отбор ще се види срещу отбори, които са на по-ниско ниво.

Пауло Аутуори, главен мениджър на „Лудогорец“: „Когато правиш нещата по добър начин, те стават по-малко трудни. Нашият отбор започна бързо, на скорост, работеше много бързо с топката. Играеха така, както знаят и искат да играят. И станаха до едно добро предимство още през първото полувреме. Трябва да повишим много интензитета във вътрешния шампиионат. И ако целият български футбол подобри интензитета си, ще има повече добри играчи за българския национален отбор и ще се вдигне нивото на цялото първенство. В действителност няма никакво сравнение между интензитета в Европа и тук.“

„Етър“ постигна четвърта победа от началото на сезона. Възпитаниците на Красимир Балъков победиха с 1:0 гостуващия „Витоша“ (Бистрица).  Даниел Младенов донесе победата на великотърновци, след като се разписа в 77-ата  минута.

Росен Кирилов - старши треньор на „Витоша“ (Бистрица): "Заспахме в една ситуация без да има никакви условия да се отбележи гол. Заспахме на задна греда и така опитен играч като Даниел Младенов нямаше проблем да отбележи гол. През първото полувреме бяхме перфектни в защита, имахме някои контри, които не ги развихме. Ако бяхме ги развили, вероятно щяхме да бием. На полувремето казах на нашите футболисти, че трябва да продължим да се борим, да скъсяваме дистанциите до техните играчи и да не им даваме да стрелят. И да ги дебнем на контраатака. И успяхме да затворим пространствата, а ако Стефан Христов беше вкарал, щеше да бъде друга картината. Досега губехме от класни отбори, а имаме положителен баланс с отборите от нашето ниво. Срещу по-големите съперници ни липсва малко класичка.“