БНР | 07.10.2018 18:36:07 | 153

„Левски“ победи „Славия“ на стадион „Георги Аспарухов“

Станислав Костов се разписа два пъти и донесе победа на „Левски“ с 2:0 срещу „Славия“ в мач от 11-ия кръг на Първа професионална лига по футбол на България.

Първо в 27-та минута нападателят се разписа след хубав индивидуален пробив, завършил с удар между краката на Стериакис. В началото на втората част Костов удвои. Той се възползва от пас на Давид Яблонски и с техничен удар прати топката за втори път във вратата на „белите”. Това бе осмо попадение за благоевградчанина, с което той се изравни на върха при голмайсторите с Клаудиу Кешерю.

С този успех "сините" се изкачиха отново на първо място в класирането с 28 точки, с две точки пред „Лудогорец“, който по-рано днес надви с 4:0 Ботев Враца като гост. Още една назад е ЦСКА-София.