БНР | 08.10.2018 04:40:51 | 107

Волейболистките ни загубиха от Русия

Националният ни отбор по волейбол за жени допусна нова загуба във втората фаза на световното първенство в Япония.

Момичетата на селекционера Иван Петков отстъпиха пред Русия с 1:3 гейма във втората си среща от група F, играна тази сутрин пред около 1000 зрители в зала "Осака Мунисипал Сентрал Джимнезиъм".

Българките отстъпиха в първите два гейма съответно на 21 и 20 точки, спечелиха третата част с 25:23, а в четвъртия гейм паднаха с 19:25.

Така нашите останаха на последното място в групата с едва 2 победи, 5 загуби и 6 точки.

Утре е почивен ден на първенство, а в сряда България ще играе с Тайланд.

Най-резултатна за българския тим бе Гергана Димитрова с 19 точки, Мария Каракашева и Нася Димитрова добавиха 14 и 13 точки.

За рускините Ксения Парубец и Ирина Воронкова реализираха съответно 22 и 19 точки.