БНР | 08.10.2018 04:56:51 | 103

„Барселона“ отново не успя да спечели

„Валенсия“ и „Барселона“ завършиха 1:1 в дербито от 8-ия кръг на испанското футболно първенство, което се игра пред над 46 000 зрители на "Местая".

Двубоят не предложи особени емоции за публиката, а равенството помогна на „Севиля“ да остане еднолично начело в класирането.

Андалусийците са първи с 16 точки, а „Барса“ остана на втора позиция с 15.

„Валенсия“ продължава да крета в долната половина, като е едва на 13-то място с 9 точки.

Двубоят започна по отличен начин за „Валенсия“ и още във 2-ата минута резултатът бе открит.

След изпълнение на корнер и неразбирателство в защитата на „Барселона“ най-съобразителен бе Есекиел Гарай, който отблизо прати топката в мрежата.

„Барселона“ успя да изравни до почивката след отлично отиграване на Лионел Меси.

В 23-а минута аржентинската суперзвезда отбеляза с прецизен удар в долния ляв ъгъл на вратата пред границата на наказателното поле след комбинация с Луис Суарес.

След почивката двата отбора не предприеха излишни рискове и логично срещата завърши наравно.