БНР | 08.10.2018 05:18:45 | 130

Килиан Мбапе вкара четири гола за 13 минути

„Пари Сен Жермен“ запази стопроцентовия си актив във френската Лига 1 след разгромна победа с 5:0 над „Лион“ в последен мач от 9-ия кръг на шампионата.

Килиан Мбапе на практика сам реши мача, като разнищи защитата на гостите, отбелязвайки четири гола в рамките на 13 минути.

Най-скъпият футболист в света Неймар откри резултата от дузпа в 9-ата минута.

Ситуацията за парижани обаче се усложни в 32-ата минута, когато директен червен картон получи Преснел Кимпембе.

Реферът бързо възстанови численото равенство на терена след втори жълт картон за Люка Тусар от „Лион“ в самия край на първото полувреме.

След почивката се отличи Килиан Мбапе, който за 13 минути вкара четири гола.

Френският национал започна головата си серия в 61-ата минута, а 5 по-късно получи пас от Маркиньос и покачи на 3:0.

В 69-ата Мбапе бе изведен от Неймар сам срещу вратаря и резултатът стана 4:0.

Най-добрият млад футболист в света реализира четвъртия си гол в 74-а минута за крайното 5:0.

„Пари СЖ“ е убедителен лидер в класирането с пълен актив от 27 точки. „Лион“ е шести с 14 точки.