БНР | 13.10.2018 05:26:10 | 200

Два бронза за нашите в Аржентина

Два бронзови медала спечелиха българските състезатели в турнирите по борба и вдигане на тежести на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес (Аржентина).

Европейският шампион по борба за кадети Едмонд Назарян завоюва бронза в категория до 45 килограма на класическия стил.

В спора за отличието българинът спечели категорично с 8:0 точки срещу Арсланбек Закирбаев от Туркменистан.

Назарян, син на легендата Армен Назарян, стигна до медала след три срещи, в който постигна две победи и загуба.

17-годишната Галя Шатова спечели бронз в категория до 63 кг на турнира по вдигане на тежести.

Българката, която тази година стана европейска шампионка до 17 години и зае пето място на континенталното първенство при жените, завърши с двубой от 201 кг.

Шатова беше втора след първото движение изхвърляне с 90 кг и постигна 111 кг в изтласкването, което й отреди третата позиция в крайното класиране.

Българката остана само на 1 кг от втората в подреждането Типвара Чонтавин (Тайланд), която завърши с 202 кг (88+114).

Победителка стана Кумушкон Файзулаева (Узбекистан) с 218 кг (94 кг в изхвърлянето и 124 кг в изтласкването).

Така до момента България има два златни и два бронзови медала от Игрите в Буенос Айрес.

Титли спечелиха Кирил Киров в тандем с германката Ванеса Зеегер на 10 метра пистолет при смесените отбори на турнира по спортна стрелба и смесената двойка по спортна акробатика Мариела Костадинова и Панайот Димитров в отборното състезание по гимнастика.

Гарантирани отличия имат още Адриан Андреев, който се класира за финала на двойки в тениса и Мария Делчева, която достигна до финала на отборната надпревара по бадминтон.