БНР | 15.10.2018 13:18:06 | 73

Домакинът Япония отпадна на световното, ясни са полуфиналистите

Домакинът Япония допусна втората си загуба в третата групова фаза от световния шампионат по волейбол при жените. В мач от група "G" в Нагоя японките паднаха драматично с 2:3 (20:25, 25:22, 21:25, 25:19 и 13:15) срещу Италия след повече от два часа и отпадат от Мондиал 2018.

"Адзурите" на два пъти повеждаха в резултата след първата и третата част, но домакините, подкрепяни от над осем хиляди зрители, демонстрираха характер и се добраха до решителен тайбрек.  Италианският отбор игра по-силно в атака и на блокада, но допусна повече грешки в сравнение със своя противник. В петия гейм на двубоя Италия показа характер и спечели трудно с 15:13.

Паола Егону изигра много силен двубой за Италия и завърши с 36 точки, докато Ерика Араки се отличи със 17 точки за Япония.

От групата напред продължават италианките и Сърбия. Двата отбора имат по една победа и в директен двубой ще излъчат крайния победител в този поток. В другата група също са ясни полуфиналистките. Холандия и Китай ще определят в пряка среща кой отбор ще заеме първото място.