БНР | 16.10.2018 19:55:07 | 212

"Берое" мачка в Косово

Отборът на "Берое" (Стара Загора) победи като гост "Башкими" (Косово) в първия мач от новия сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже. Възпитаниците на Любомир Минчев разгромиха съперника със 107:77 (27:24, 30:21, 24:17, 26:15).

Играта беше равностойна в първите 17 минути, въпреки че българските баскетболисти доминираха и водеха в резултата през целия двубой. Гостите започнаха със серия от 12:2 втората четвърт и записаха аванс от 13 точки. Домакините отговориха с 12 безответни точки и намалиха пасива си само на една, но "Берое" завърши полувремето с 11:0 и на почивката имаше преднина от 57:45.

Срещата се реши за няколко минути в началото на третата част. Играчите на "Берое" направиха серия от 15:0, поведоха с 27 точки (72:45) и контролираха играта до края. С кош на Джеймс Уайт 6 секунди преди сирената българите стигнаха и до убедителната разлика от 30 точки при крайния резултат.

Тимът на "Берое" превъзхождаше домакините и по останалите компоненти на играта - 37 срещу 27 спечелени борби, 30 срещу 21 асистенции и 13 срещу 7 отнети топки. Трима играчи на българския тим завършиха с по 21 точки - Далин Бачински, който взе и 11 борби, Конър Франкамп и Джеймс Уайт. 12 точки добави Адонис Файлър.

За домакините се отличи Джордан Капс с 19 точки и 5 борби, а Майкъл Мартин вкара 17. В следващия си мач от редовния сезон на турнира "Беро"е е домакин на "Кожув" (Македония) на 24 октомври.