БНР | 20.10.2018 14:34:47 | 204

Резерва спаси „Челси“ срещу „Манчестър Юнайтед“

Резервата Рос Баркли отбеляза гол в шестата минута на добавеното време, с който донесе равенството 2:2 на „Челси“ срещу гостуващия „Манчестър Юнайтед“ в дербито на деветия кръг на първенството на Англия по футбол.

Мениджърът на „червените дяволи“ Жозе Моуриньо се замеси в поредния инцидент в края на двубоя. Човек от треньорския щаб на „Челси“ празнуваше изравнителното попадение пред пейката на „Юнайтед“ и очевидно това разгневи Моуриньо, който скочи и се озова в центъра на меле, но ситуацията бе овладяна след намесата на служители от охраната и играчи на двата отбора.

Попадението на Баркли не позволи на Моуриньо да стигне до първи успех в четири мача като мениджър на „Юнайтед“ срещу „Челси“, с който спечели три шампионски титли в Англия.

Германският защитник Антонио Рюдигер даде аванс на домакините в гол в 21-ата минута, а за "червените дяволи" двете попадения реализира Антони Марсиал (55 и 73 мин).

В последните секунди на двубоя Давид Луис засече с глава центриране в наказателното поле, топката срещна гредата, а Де Хеа изби добавката на Рюдигер. В мелето резервата Баркли успя да прати топката във вратата за 2:2.