БНР | 20.10.2018 17:41:43 | 216

Треньорът на „Черно море“ Илиан Илиев: „Ботев“ ни победи с гол от засада

„Мачът беше равностоен, не заслужавахме да загубим коментира Илиан Илиев, треньорът на „Черно море“, след загубата на неговия тим при гостуването на „Ботев“ в Пловдив с 1:2. -  Създадохме две доста добри ситуации преди „Ботев“ да ни вкара гол. Второто попадение на домакините беше от засада. Не заслужавахме да загубим. Показахме характер, върнахме един гол, но отново се намесиха странични фактори при наша загуба. Оставам с впечатлението, че явно някой не иска нещата при „Черно море“ да се получат. Можеше да вземем нещо повече. Знаехме как ще свири този съдия. Не трябваше да допускаме втори гол, който е от засада. Не биваше да оставяме първите 4-5 минути в началото на второто полувреме, когато ни натиснаха. Вкарваме, но и пропускаме, а ако бяхме вкарали през първото полувреме, можеше по друг начин да се развият нещата. Футболистите хвърлят много усилия, а в един момент са обезверени заради тези неща. Нямаме договорка с Виктор Генев. Георги Божилов има семейни проблеми и затова не попадна в групата“.

С успеха в мача от 12-ия кръг отборът на „Ботев“ се изравни по точки с четвъртия в класирането на Първа лига по футбол - „Берое“. Гостите обаче имаха претенции към съдийството, тъй като при втория гол на съперника имаше сериозно съмнение, че неговият автор Стивън Петков се намира в положение на засада.

Във втората минута, след атака на домакините, вратарят на варненци Благой Макенджиев излезе напред и изчисти топката, но тя попадна в Тодор Неделев. Звездата на „канарчетата“ опита да прeхвърли стража на гостите, но тя излезе в аут. Футболистите на „Черно море“ отвърнаха на предизвикателството и само след четири минути Радослав Василев излезе сам срещу Даниел Кайзер. Последва удар, но полският страж на „Ботев“ успя да изби топката. Пет минути по-късно Даниел Кайзер улови коженото кълбо след удар на  Мартин Минчев.

Домакините поведоха в 22-ата минута, когато след двойно подаване с Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев опита пас към свой съотборник. Мирослав Енчев не успя да изчисти топката и тя попадна в краката на  Антонио Вутов, който той отблизо се разписа за 1:0. В 52-ата минута Тодор Неделев центрира от корнер, Джонатан Перейра засече топката с глава, тя рикошира в крака на Кристиан Димитров, след което попадна право в краката на Стивън Петков, който вкара гол за 2:0. При попадението му обаче останаха съмнения за засада.

Варненци върнаха едно попадение чрез Мартин Минчев в 72-ата минута, който се разписа майсторски след подаване на Юго Кононго.  Гостите опитаха да изравнят, но не им стигнаха силите. В 89-ата минута Павел Витанов центрира, но неговият съотборник Аристоте Ндонгала прати топката с глава  в аут.