БНР | 23.10.2018 07:34:15 | 110

Ветеран победи Раонич в последния турнир в кариерата си

Канадският тенисист Милош Раонич претърпя загуба от 37-годишния ветеран Юрген Мелцер в двубой от първи кръг на турнира във Виена, който е от категория „АТР 500“.

Участващият с покана от организаторите австриец, който е 426-и в света, спечели мача със 7:6 (6), 7:5. Левичарят Мелцер е двукратен победител в турнира и обяви, че това състезание ще бъде последно в дългата му кариера.

Раонич записа 20 аса, но не успя да направи нито един пробив от две възможности, докато Мелцер реализира един от четири и това му донесе успеха във втория сет.

За място на четвъртфиналите представителят на домакините ще спори с втория поставен Кевин Андерсън. Южноафриканецът направи обрат и спаси мачбол срещу Николоз Басилашвили от Грузия при 5:6 в тайбрека на втория сет, след което успя да спечели срещата с 4:6, 7:6(6), 6:3.

Стана ясен и вторият противник на Григор Димитров, при положение, че българинът стартира успешно срещу Михаил Кукушкин в сряда. Руснакът Андрей Рубльов, "щастлив губещ" от квалификациите, победи американеца Денис Кудла със 7:6 (3), 6:0 точно за един час и очаква победителя от мача между Димитров и казахстанеца.