БНР | 23.10.2018 19:12:42 | 124

"Байерн" с лесен успех срещу АЕК

Отборът на "Байерн" Мюнхен спечели с 2:0 срещу АЕК в Атина в среща от третия кръг в група "Е" на Шампионската лига по футбол.
С успеха баварците се изкачиха на върха на класирането със 7 точки, а домакините останаха на дъното без актив.
Двата отбора създадоха малко положения преди почивката, въпреки че гостите имаха превес в притежанието на топката.
Германците предрешиха мача с два бързи гола малко преди средата на второто полувреме.
Хави Мартинес отбеляза в 61-ата минута. Испанецът направи добавка с удар от въздуха от 8-9 метра, след като изстрел на Ариен Робен беше блокиран.
Две минути по-късно гостите стигнаха и до второ попадение. Серж Гнабри намери с триков пас Рафиня в ляво в пеналта и бразилецът веднага пусна по тревата към непокрития в малкия пеналт Роберт Левандовски, който отблизо засече на празна врата.