БНР | 23.10.2018 19:16:36 | 129

"Валенсия" с реми в Швейцария

Отборите на "Йънг Бойс" и Валенсия вкараха първите си голове в група "Н" на Шампионската футболна лига на Европа при равенството 1:1 в Швейцария.
Испанците имат 2 точки и заемат третото място, а домакините са на последната четвърта позиция с 1 точка.
"Валенсия" отбеляза първи гол с първото си по-добро положение в 26-ата минута. Карлос Солер изведе Миши Батшуай сам срещу Марко Вьолфли в дясно в пеналта, белгиецът преодоля вратаря и врата в опразнената мрежа.
След почивката швейцарците бяха по-добри на терена и заслужено изравниха. В 54-ата минута Дани Парехо повали Джибрил Соу в наказателното поле и Гийом Оаро направи 1:1 от бялата точка.
Малко по-късно Кристиан Фаснахт стреля опасно по диагонала, но Нето спаси, а домакините бяха най-близо до победата в 88-ата минута, когато бразилският страж на гостите успя да отклони в страничната греда удар с глава на Секу Саного след подаване от корнер от ляво.