БНР | 24.10.2018 14:45:00 | 322

Кербер нанесе втора загуба на Осака

Водачката на „Червената група“ на финалите в Сингапур Ангелик Кербер записа първи успех в турнира на най-добрите тенисистки.

Германската левичарка се наложи с 6:4, 5:7, 6:4 над шампионката от US Open Наоми Осака от Япония след повече от 2 часа и половина игра.

Победителката от „Уимбълдън“ можеше да спечели срещата и в два сета. В края на втората част Кербер проби за 5:4 и сервираше за победата, но Осака взе следващите три гейма и изравни общия резултат.

В заключителния сет бившата номер едно направи брейк за 4:3 и успя да запази аванса си до края.

Кербер завърши с 24 печеливши удари при 30 непредизвикани грешки. Осака, която загуби за втори път в турнира, постигна 42 уинъра, но и 50 непредизвикани греши.

По-късно днес играят записалите победи на старта Слоун Стивънс (Съединени щати) и Кики Бертенс (Холандия).