БНР | 24.10.2018 20:05:23 | 251

Анри дебютира с равен за "Монако", ПСВ и Тотнъм спретнаха голово шоу

Бившият френски национал Тиери Анри дебютира с равенство в Шампионската лига като старши треньор на френския тим "Монако". Отборът завърши 1:1 като гост на "Брюж" в мач от третия кръг в група "А" на турнира.

Този резултат намалява шансовете и на двата отбора да преодолеят груповата фаза на Шампионската лига. "Монако" е на трета позиция, а "Брюж" на четвърто място с по 1 точка актив от първите три мача.

Лидерът в групата "Борусия" (Дортмунд) е домакин на "Атлетико" (Мадрид) по-късно днес. Двата тима имат пълен актив от по 6 точки от първите две срещи.

Младият Муса Сила откри резултата за "Монако" в 31-ата минута след асистенция на Александър Головин. Осем минути по-късно Уесли Мораес изравни за "Брюж".

В група "В" ПСВ (Айндховен) и "Тотнъм" завършиха 2:2. Домакините поведоха с гол на Ирвинг Лосано в 29-ата минута. Лукас Моура изравни преди почивката, а Хари Кейн изведе "шпорите" напред в 55-ата минута.

Драмата настъпи в последните минути. Вратарят на Тотнъм Юго Лорис беше изгонен в 79-ата минута, след като събори Лосано. Три минути преди края капитанът Люк Де Йонг реализира изравнителното попадение на домакините от близка дистанция.

Датчанинът Кристиан Ериксен се завърна в игра за английски тим след месец отсъствие заради контузия и асистира за втория гол на тима. ПСВ и "Тотнъм" спечелиха първите си точки в турнира.

Английският тим е на трето място в класирането, следван от холандците. В късния мач "Барселона" е домакин на "Интер".