БНР | 24.10.2018 21:01:09 | 375

"Барселона" се справи с "Интер" и без Меси

"Барселона" победи "Интер" с 2:0 у дома в третия си мач от група В на Шампионската лига и остана на върха в класирането с пълен актив точки.

На „Ноу Камп“ каталунците бяха без звездата си Лионел Меси, който счупи ръката си по време на победата над Севиля в Ла Лига миналия уикенд и ще бъде извън терените за три седмици. В негово отсъствие наставникът на Барса Ернесто Валверде даде шанс за изява на Рафиня Алкантара и именно той се оказа ключовата фигура за домакините. От самото начало шампионите на Испания доминираха на терена, макар че „нерадзурите“ търсеха своите шансове на контраатака.

В 32-та минута Рафиня комбинира с Луис Суарес, а уругваецът му върна топката с изключително точно центриране и бразилецът не сбърка от няколко метра, за да открие резултата.

След почивката гостите натиснаха в търсене на изравнителен гол, но трудно стигаха до чисти голови положения, а каталунците бяха опасни на контраатака и удариха греда след изстрел на ФИлипе Коутиньо. В 83-та минута Жорди Алба сложи точка на спора, след като бе изведен в наказателното поле от Иван Ракитич и с точен изстрел по диагонала преодоля Самир Ханданович.

До края на паднаха повече голове и "Барселона" спечели с 2:0, като вече има девет точки в актива си, а "Интер" остава на втора позиция с шест. В другия мач от групата ПСВ и "Тотнъм" направиха равенство 1:1 и взеха първите си точки от началото на турнира.