БНР | 25.10.2018 10:21:39 | 216

Юношите с победа над Азербайджан

Националният отбор на България по футбол за юноши до 19 години победи с 2:1 връстниците си от Азербайджан във втората контрола между двата отбора в Сливен. Срещата е част от подготовката на националите за започващите през ноември европейски квалификации.

Българите имаха игрово надмощие през почти целия мач. Първият гол падна в 33-тата минута, когато Преслав Боруков реализира с глава след центриране от корнер на Доминик Янков. Преди това нападателят на "Шефилд Уензди", както и Валентин Антов направиха пропуски пред вратата на азерите.

Противно на логиката, в 42-рата минута Азербайджан изравни с първия си удар към българската врата. Камран Гулиев бе точен с плътен удар по земя от границата на наказателното поле.

Второто полувреме започна с натиск на българите и в 74-тата минута той бе ознаменуван с втори гол, чийто автор стана халфът на "Пирин" (Благоевград) Методи Стефанов. Кристиан Добрев центрира от корнер към Преслав Боруков, последва разбъркване в наказателното поле, но топката попадна у Стефанов, който с хубав удар от дъгата пред наказателното поле я прати точно под гредата за 2:1. До края на мача не се случи нищо по-интересно.

В първата контрола във вторник, отново в Сливен, двата отбора завършиха 0:0, като тогава българите удариха цели 6 греди.