БНР | 25.10.2018 17:21:09 | 166

Айк Мнацканян ще се бори за бронзовия медал

Айк Мнацканян ще се бори за бронзов медал във втория ден на турнира в класически стил от световното първенство, след като загуби полуфиналния си двубой срещу световния шампион от 2016-а година и европейски от 2017-а - Балинт Корпаси от Унгария.

Опитният унгарец спечели точка след близо минута и половина на тепиха, след което получи шанс да атакува от партер и спечели още две за 3:0.

Мнацканян върна бързо една точка в началото на втората част, но не успя да навакса изоставането си и утре ще играе директен мач за трето място в категория до 72 килограма.

Николай Вичев също имаше шанс да се бори за медал през втория ден на турнира в класически стил, но украинецът Ленур Темиров не успя да го изтегли на репешаж.

След като победи Вичев, Темиров надви Урматбек Аматов от Киргизстан, но на полуфиналите отстъпи на олимпийския бронзов медалист Елмурат Тасмурадов от Узбекистан с 3:4.