БНР | 27.10.2018 06:06:13 | 188

Адриан Андреев ще играе за третото място на Мастърса

Адриан Андреев ще играе за третото място на финалния Мастърс за юноши по тенис в Ченду, Китай, където се събират осемте най-добри тенисисти за годината.

В равностоен полуфинал Андреев отстъпи с 6:7(4), 3:6 на Брендън Накашима от САЩ.

Адриан започна по-добре срещата и първи стигна до пробив за 2:1. При 4:2 Накашима направи рибрейк, но Андреев отговори с нов пробив за 5:4. При този резултат българинът имаше сетбол, но не успя да се възползва и така се стигна до тайбрек. В него Накашима поведе с 6:3 точки и при втората си възможност спечели сета за 64 минути игра.

Загубата на първата част се отрази негативно на Адриан и той допусна изоставане от 1:4 във втората част. Ади върна един пробив и намали на 3:4, но загуби следващите два гейма, а с това и мача 1 час и 48 минути игра.

Така утре Андреев ще играе в спор за бронзовите медали срещу олимпийския шампион Юго Гастон от Франция или номер 1 в света Чун Цън от Китайско Тайпе.