БНР | 27.10.2018 19:51:41 | 201

"Берое" надигра "Монтана" в Адриатическата лига

"Берое" победи "Монтана" с 81:72 (19:16, 22:18, 21:15, 19:23) в мач от четвъртия кръг на Адриатическата лига по баскетбол за жени, благодарение на което старозагорките оглавиха генералното класиране с актив от седем точки. "Цинкарна" Целе и "Монтана" са втори с по шест точки.

"Берое" спечели първата част с разлика от три точки и я задържа до средата на втората, когато обаче серия с кошове на Виолина Кочева, Бриана Люис и Теодора Динева завърши при 36:27. Тейлър Менюъл върна един кош, но Динева наниза тройка и в крайна сметка старозагорките се оттеглиха на полувремето с преднина от 41:34.

Почти четири минути без кош през третата четвъртина се отразиха лошо на гостите от "Монтана" и те загубиха частта с шест точки, което в крайна сметка означаваше сигурна победа за "Берое" преди сблъсъка между двата отбора утре.

Бриана Люис завърши срещата с дабъл-дабъл при 24 точки и 12 спечелени борби, а Снежана Алексич финишира със 17 точки и десет борби. Ана Почек пък добави 22 точки и спечели девет борби. За "Монтана" най-резултатна беше Радостина Димитрова с 23 точки и седем борби.