БНР | 28.10.2018 08:59:50 | 330

Маверик Винялес спечели Гран при на Австралия по мотоциклетизъм

Испанецът Маверик Винялес спечели Гран при на Австралия в Мото GP на пистата "Филип Айлънд" край Мелбърн, 17-и кръг от световния шампионат по вотоциклетизъм.
  За Винялес това е първа победа за сезона и с нея той се утвърди на четвъртото място в генералното класиране със 180 точки. Пилотът на "Ямаха" остави на повече от секунда и половина зад себе си втория Андреа Яноне от Италия със "Сузуки". На трето място на почти две секунди завърши Андреа Довициозо (Италия) с "Дукати".
 Испанецът Марк Маркес, който в предишния кръг предсрочно си осигури титлата в най-престижния мотоциклетен клас, трябваше да се откаже в петата обиколка, след като бе блъснат от французина Йоан Зарко. За щастие катастрофата се размина без сериозни травми, но и двамата трябваше да преустановят участие.
  Следващият кръг е след седмица в Малайзия.