БНР | 28.10.2018 16:36:10 | 109

"Айнтрахт" пропусна да излезе пети в Бундеслигата

"Айнтрахт" (Франкфурт) пропусна шанса да се изкачи на 5-о място в германското футболно първенство, но тимът по-скоро трябва да е доволен от равенството 1:1 при гостуването си в "Нюрнберг" в 9-ия кръг. Резервата Себастиан Халер изравни във втората минута на добавеното време, засичайки на шпагат центриране от ляво. Така гостите от Франкфурт остават непобедени в шест поредни мача във всички турнири.

Срещата не беше особено динамична за стандартите на Бундеслигата, а Франките от Нюрнберг бяха по-активния отбор. Те откриха резултата в 78-ата минута чрез словенската резерва Адам Жрелак, който засече чудесно подаване на бившия футболист на "Лудогорец" Върджил Мисиджан. За Жрелак това е първи гол в германското първенство. Малко след гола Мисиджан имаше шанс да вкара втори гол, но пропусна с удар от 10 метра.

Равенството изкачи "Нюрнберг" на 13-о място на три точки от зоната на изпадащите. Победата им днес бе отнета във втората минута на добавеното време, когато Халер се разписа от близо.