БНР | 28.10.2018 17:53:28 | 145

Баскетболистките на "Берое" разгромиха "Монтана" за първенството

"Берое" (Стара Загора) разгроми шампиона "Монтана" като домакин със 100:77 (26:24, 27:14, 31:17, 16:22) в дербито от третия кръг на женското баскетболно първенство на България. Двата тима изиграха втори мач един срещу друг в рамките на по-малко от 24 часа, след като късно снощи "Берое" спечели срещу "Монтана" с 81:72 (19:16, 22:18, 21:15, 19:23) в среща от четвъртия кръг на Адриатическата лига, благодарение на което старозагорките оглавиха генералното класиране с актив от седем точки.

В женското първенство на България "Берое" също е лидер с 6 точки, след като постигна трета поредна победа от началото на сезона. За шампионките поражението в първо в шампионата. Възпитаничките на Татяна Гатева решиха всичко още в началото на втората част, когато стартираха със серия от 7:0, а на почивката имаха аванс от 15 точки - 53:38. В края на третата част старозагорки поведоха с 84:55 и без проблеми доиграха мача.

За победителките се отличи Теодора Динева с 25 точки и 5 асистенции. Радослава Бъчварова добави 19 точки, а с 16 завърши Петя Бояджиева. За гостите от "Монтана" с 25 точки завърши Христина Иванова, а 19 реализира Радостина Димитрова.