БНР | 28.10.2018 18:45:15 | 126

"Манчестър Юнайтед" с трудна победа над "Евертън"

Голове на Пол Погба и Антони Марсиал в двете полувремена донесоха победа за "Манчестър Юнайтед" с 2:1 срещу "Евертън" в мач от английското първенство по футбол. След срещата от десетия кръг "червените дяволи" са осми с актив от 17 точки и две пред "карамелите". "Манчестър Юнайтед" поведе в 27-та минута, когато реферът Джонатан Мос отсъди, че Идриса Гай е съборил Марсиал в наказателното поле, въпреки че повторенията не сочеха точно това. Погба все пак изпълни дузпата и Джордан Пикфорд я спаси, но халфът я добави в мрежата за 1:0.

Четири минути след началото на второто полувреме домакините удвоиха преднината си, след като Погба подаде на Марсиал и той вкара топката покрай Пикфорд за 2:0. Погба обаче беше в основата и на гола на "Евертън", след като загуби топката в средата на терена и Ричарлисон беше фаулиран в наказателното поле от Крис Смолинг. Гюлфи Сигурдсон намали от дузпа за 1:2 и с това оформи крайния резултат.

Междувременно, мачът беше изгледан от 12-те тайландски деца, които бяха заклещени в пещера в страната си неотдавна. Преди срещата те се срещнаха с мениджъра Жозе Моуриньо и получи по един шал в червено и бяло.