Cross.bg | 29.10.2018 12:20:00 | 125

Талантът на „Еврофутбол" Диана Петкова с 4 златни медала и национален рекорд

Спортният талант на „Еврофутбол" Диана Петкова постави национален рекорд при жените - 1:02.09 мин. на 100 м съчетано по време на международния турнир по плуване в малък басейн „Руси Русев" в Стара Загора. Досега рекордът принадлежеше на Нина Рангелова (1:02.15 мин). С този резултат Диана покри и норматив за Световното първенство в Китай през декември. Тя грабна още три златни медала от турнира - на 50 м св. стил (26.39 сек.), на 200 м св. стил (2:13.19 мин.) и на 100 м св. стил (56.14 сек.). Логично Диана беше избрана и за най-добра състезателка на първенството. Друг спортен талант на българския букмейкър - Иван Алмаджиев, взе два златни и един сребърен медал в надпреварата в група В (родени 2001-2003 год.). Той завърши първи на 50 м гръб с 26.42 сек, на 50 м бътерфлай с 24.41 сек. и на второ място на щафета 4х50 м свободен стил. С постижението си на 50 м бътерфлай Иван спечели 712 точки по ФИНА, с което взе купа и награда за най-добър състезател на група В.Шампионите по таекуондо - братята Александър и Митко Джорджеви, спечелиха сребърни медали на международното състезание Галеб Белград Трофи в Белград - Сърбия, в своите възрасти и категории. Александър победи последователно представители на Хърватия с 17:4, на Италия с 16:2 и на Гърция с 9:4, но заради контузия на левия глезен не можа да се яви на финала и остана втори