БНР | 29.10.2018 18:29:54 | 316

Везенков вкара 7 точки на бившия си клуб в Гърция

Отборът на „Олимпиакос“ победи като гост „Арис“ с 68:64 (25:12, 19:16, 12:19, 12:17) в среща от четвъртия кръг на гръцкото първенство по баскетбол. Българският национал Александър Везенков започна като титуляр за „Олимпиакос“ и игра 22:24 минути срещу бившия си тим „Арис“, в който бяха първите му стъпки в големия баскетбол. Той завърши със 7 точки, 8 борби и 1 асистенция.

Домакините засвидетелстваха уважението си към българското крило и преди началото на двубоя Везенков получи букет от клубното ръководство на „Арис“, както и много аплодисменти от феновете.

Възпитаниците на Дейвид Блат започнаха отлично мача и поведоха с 16 точки - 15:9, а на почивката имаха аванс от 44:28. Домакините изиграха по-добро второ полувреме и намалиха пасива си, особено в последните минути на двубоя. По 11 точки за „Олимпиакос“ реализираха Василис Спанулис и Георгиос Принтезис. За „Арис“ Лъки Джоунс вкара 25 точки за 25:40 минути игра. „Олимпиакос“ записа четвърта поредна победа и дели върха в класирането с вечния съперник „Панатинайкос“ и с „Перистепи“.

Отборът на „Арис“ е съперник на българския шампион „Левски Лукойл“ в груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА-Европа. Гръцкият тим гостува на отбора на Константин Папазов в сряда в зала „Универсиада“.