БНР | 30.10.2018 12:45:53 | 114

Националите до 17 г. завършиха с победа над Малта

Юношеският национален отбор на България до 17 години завърши квалификациите за Евро 2019 с победа с 3:1 над Малта в последния си мач в група 3.

По-късно днес ще играят в спор за първите две места Словения и Австрия. Първите два отбора от всяка група се класират за Елитния квалификационен кръг, както и четири най-добри трети. Именно това остава като надежда за българските таланти, които трябва да чакат крайно класиране в още шест групи и да бъдат задминати само от един отбор.

Водената от селекционера Марчо Дафчев формация завършва с 3 точки и голова разлика 4:4, но при подбора на най-добрите трети отбори се взимат предвид само резултатите с първите два тима. Там нашите имат поражения с 0:1 от Словения и с 1:2 от Австрия.

И трите гола за българския отбор вкара нападателят на "Левски" Мартин Петков, който се разписа в 41-ата, 73-ата и в 93-ата минути, а за Малта точен беше Карл Мохнани в 90-ата минута.