БНР | 31.10.2018 08:49:41 | 159

„Ривър Плейт“ на финал за „Копа Либертадорес“ след драма

Отборът на „Ривър Плейт“ се класира на финал в турнира „Копа Либертадорес“.

Аржентинският колос детронира шампиона „Гремио“ след обрат с 2:1 в Порту Алегри.

Съставът от Буенос Айрес, който загуби с 0:1 първата среща на "Монументал", беше отстранен от турнира в 81-ата минута, когато губеше с 0:1, след като Лео Гомес в 36-ата минута бе дал предимство на бразилците.

Колумбиецът Рафаел Боре изравни с глава в 82-ата минута (след мача домакините имаха претенции за игра с ръка на нападателя), а Гонсало Мартинес прати „Ривър“ и милионите му фенове в екстаз след точно изпълнена дузпа в 95-ата минута. Големият успех гарантира на "червено-белите" втори финал за последните четири години и общо за шести път в историята на този гранд.

11-метровият наказателен удар бе отсъден с ВАР, като срещата беше прекратена за 6-7 минути, а за играта си с ръка резервата Бресан беше изгонен след втори жълт картон.

За първи път в историята има възможност двата колоса на Аржентина „Бока Хуниорс“ и „Ривър Плейт“ да спорят във финала на най-важния турнир в Южна Америка. "Бока“ излиза тази нощ също в Бразилия срещу „Палмейрас“, като имат преднина от два гола след успеха с 2:0 на "Бомбонера" отпреди седмица.