БНР | 31.10.2018 14:29:53 | 122

"Септември" отстрани "Локомотив" (София)

Отборът на "Септември" (София) осъществи обрат и победи с 3:2 "Локомотив" (София) в турнира за Купата на България.

Така септемврийци отиват на четвъртфинал и се присъединяват към ЦСКА-София, "Локомотив" (Пловдив) и "Струмска слава" (Радомир), които си гарантираха местата вчера.

Домакините от "Локомотив" (София) откриха резултата още във втората минута чрез Даниел Васев, който получи топката в наказателното поле и наказа Валентин Галев. Рожденикът Борис Галчев опита да изравни с далечен удар в 31-ата минута, но топката мина над вратата на Александър Любенов.

Началото на второто полувреме беше за отбора от Първа лига, който само в рамките на четири минути обърна резултата, благодарение на две дузпи. Младокът Ишмаел Байду нахлу в наказателното поле между трима и беше съборен- дузпа, която бе реализирана за 1:1 от Мирослав Будинов. След три минути отново Будинов и Байду комбинираха добре, като първият беше повален в наказателното поле и гостите получиха втора дузпа, този път вкарана от Борис Галчев.

До края на мача двама защитници се разписаха. Марио Петков изравни в 69-ата минута за Локомотив, но Стилиян Николов осигури успеха на Септември, след като отбеляза с глава след центриране от ляво.