БНР | 01.11.2018 05:41:18 | 209

Отборът на "Левски" с важна победа в турнира за купата на ФИБА Европа

Шампионът на България "Левски" направи голяма крачка към втората фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа, след като постигна трета поредна победа в група "G".

В столичната зала "Универсиада" "сините" се наложиха над гръцкия "Арис" Солун със 77:66 (24:12, 24:29, 17:13, 12:12) и продължават да оглавяват еднолично класирането в потока си.

Баскетболистите на Константин Папазов натруха отлична преднина още в първата четвърт на двубоя, която спечелиха с 24:12. Във втората част гръцкият тим започна да топи пасива си и на почивката той бе само 7 точки при 48:41.

Второто полувреме на мача обаче бе доминирано от отличната игра на "сините" в защита, която позволи на съперника им да отбележи едва 25 точки.

Най-резултатен за Левски в мача с 16 точки бе американецът Патрик Рембърт. Деян Иванов завърши с 15 точки, а Христо Захариев и Божидар Аврамов реализираха по 11.

В другия мач от групата финландският Катая победи като домакин украинския Днипро с 84:77. В класирането води Левски Лукойл с 6 точки, пред Катая с 5, Арис с 4 и Днипро с 3.